Antykwariat Abecadło

Antykwariat Abecadło zajmuje się ratowaniem przed zniszczeniem i upowszechnianiem polskich książek wydanych w burzliwym i tragicznym dla Europy XX w. Dostępne są w nim książki wydane również w XIX w. i starsze. Oprócz książek w języku polskim, są w nim także i te w innych językach europejskich i azjatyckich. Oprócz popularyzacji i sprzedaży tanich oraz zabytkowych i unikatowych książek, posiada podręczniki akademickie, bajki, komiksy, pocztówki, fotografie, mapy, czasopisma, płyty winylowe, listy, fotografie, plakaty, ulotki, kasety magnetofonowe, płyty CD, odznaki, dokumenty życia społecznego.
„Abecadło” popularyzuje i oferuje przede wszystkim tanie książki, sprzedawane po kilka czy też kilkanaście złotych. Miejsce odwiedzają uznani bibliofile, ale też osoby, które po raz pierwszy mają możliwość bycia w antykwariacie z książkami, goście z Polski i ze świata.

Niewielka, wypełniona po sufit książkami przestrzeń antykwariatu, zajmująca zachodnie skrzydło kompleksu klasztornego zakonu Pijarów w Krakowie gości wieczory autorskie połączone z promocjami książek w atrakcyjnych cenach, spotkania z ciekawymi ludźmi, wystawy fotograficzne i pokazy slajdów oraz inne wydarzenia bibliofilsko-kulturalne odbywające się w Antykwariacie Abecadło w Krakowie.

fot. Agnieszka Serwadczak

Antykwariat Abecadło

Kraków, Pijarska 2

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
Sobota: 11:00 - 17:00

www.abecadlo.org