De Revolutionibus Books

Księgarnia De Revolutionibus Books powstała jesienią 2013 roku z inicjatywy Fundacji Centrum Kopernika, która wspiera badania interdyscyplinarne. Twórca Centrum Kopernika, kosmolog i filozof, ks. prof. Michał Heller, przeznaczył na jej działanie fundusze pochodzące z otrzymanej przez niego Nagrody Templetona, przyznawanej za działania mające na celu pokonywanie barier pomiędzy nauką i religią. Mocną stroną księgarni jest ogromny wybór tytułów z zakresu filozofii, świetny dział reportażu i przede wszystkim dobra, starannie wyselekcjonowana literatura. Niezależne, niszowe wydawnictwa, wyszukane edytorsko i graficznie książki dla dzieci, to wszystko można znaleźć na Brackiej 14 w XIX-wiecznym Pałacu Larischa.

W ciągu dnia można tutaj spokojnie popracować, pouczyć się albo po prostu zatopić w lekturze przy dobrej kawie. Wieczory i weekendy wypełniają spotkania autorskie, wykłady o tematyce popularnonaukowej, warsztaty filozoficzno-artystyczne dla dzieci i dorosłych.

Księgarnia Roku Krakowa Miasta Literatury UNESCO w pierwszej edycji plebiscytu 

ZAMÓW KSIĄŻKĘ!

tel. 570-670-114
ksiegarnia@derevolutionibus.pl
www.derevolutionibus.pl

Czytelnicy znajdą tu szeroki wybór literatury humanistycznej, beletrystyki, reportażu, literatury dziecięcej, literatury obcojęzycznej oraz poezji. Nowości książkowe poddajemy uważnej selekcji, ponieważ chcemy, by na nasze półki trafiały tylko te najlepsze tytuły. To miejsce przyjazne dla studentów, wykładowców, osób, które lubią czytać i chcą się rozwijać. Idea towarzysząca od samego początku temu miejscu to stworzenie przestrzeni do spotkań i debat wokół problemów filozoficznych, matematycznych, teologicznych, zagadnień dotyczących życia społecznego oraz wydarzeń literackich.
Wysyłka: kurier, paczkomat, odbiór osobisty (przy zachowaniu wszelkiej ostrożności)

Zamówienia w godzinach 10.00 – 15.00

De Revolutionibus Books

Kraków, Bracka 14

Poniedziałek - Piątek: 9.00- 20:00
Sobota - Niedziela: 10:00 - 19:00

www.derevolutionibus.com.pl