Główna Księgarnia Naukowa

Główna Księgarnia Naukowa w Krakowie jest bezpośrednią kontynuatorką istniejącej dokładnie w tym samym miejscu księgarni „Nauka i Sztuka”. Z tego okresu zachowały się dokumenty potwierdzające, że Księgarnia ta była znaną w Polsce placówką o profilu naukowym. Założycielem i pierwszym  właścicielem  księgarni – był  Pan Kazimierz Leśniak. Od stycznia 1939 r. nowym właścicielem księgarni został Pan Stefan Kamiński  –  znana i barwna postać przedwojennego Krakowa.  W okresie okupacji niemieckiej Stefan Kamiński z zysków z wydawanych przez siebie w ogromnej  liczbie pocztówek, wspierał finansowo działalność konspiracyjną oraz lokalnych pisarzy i osoby ukrywające się. W 1942 roku Niemcy wyrzucili dotychczasowego właściciela i przejęli lokal przy ul. Podwale 6. Po II wojnie światowej  Księgarnia została upaństwowiona i stała się częścią  konglomeratu „Dom Książki”.  Zachowała jednak swój naukowy charakter.

Główna Księgarnia Naukowa jest obecnie największą  niezależną (nie-sieciową) księgarnią w Polsce. Książki i materiały papiernicze oferowane są w 3 księgarniach i 3 sklepach papierniczych przy ulicach: Podwale 6 (na łącznej powierzchni ok. 800m2), Szlak 50 i Krupnicza 6. Łącznie  Księgarnia oferuje na półkach 50.000 tytułów a ponad 110.000 tytułów w naszej księgarni internetowej. Realizuje zamówienia indywidualne.

ZAMÓW KSIĄŻKĘ!

tel. 732 800 081
biuro@eksiegarnia.pl
http://www.eksiegarnia.pl/
www.gkn.pl

Duża księgarnia ogólnoasortymentowa – 45 tys. tytułów – od specjalistycznych, naukowych, przez podręczniki aż po literaturę.

Wysyłka: Paczkomaty, Poczta, Kurier UPS, odbiór osobisty.
Koszty wysyłki: 8,5-13,5zł

fot. Inga Szeliga

Główna Księgarnia Naukowa

Kraków, Podwale 6

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00
Sobota: 10:00 - 18:00

www.gkn.pl