Suszek Books

Antykwariat aukcyjny i wydawnictwo Suszek Books to firma rodzinna prowadzona w Krakowie od 2019 roku – jest naszą pracą, naszą pasją i naszym stylem życia. Od września tego roku prowadzimy antykwariat stacjonarny w lokalu przy ul. Św. Tomasza 26 – adres ten wybraliśmy nieprzypadkowo, właśnie w tej kamienicy przez lata działał antykwariat S. A. Krzyżanowski. Zaraz po II wojnie światowej mieszkańcem „naszej” kamienicy był Czesław Miłosz, który jest jednym z patronów i dobrych duchów Suszek Books.

Poza sprzedażą książek dawnych i współczesnych używanych, zajmujemy się również drukami starymi – od 2020 roku organizujemy aukcje bibliofilskie w internetowym domu aukcyjnym onebid.pl, oraz nowymi – w tym roku wydaliśmy kolekcjonerską edycję Traktatu o manekinach Brunona Schulza – wkład książki powstał w drukarni Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Od 2016 roku bierzemy aktywny udział w Krakowskim Kiermaszu Książki podczas, którego organizowaliśmy m.in. warsztaty introligatorskie dla początkujących. W zeszłym roku wraz ze stowarzyszeniem Pełna Kultura oraz Antykwariatem Kamiński zorganizowaliśmy wystawę poświęconą Stefanowi Kamińskiemu i jego działalności księgarskiej. Co jakiś czas nagrywamy krótkie filmy dotyczące różnych książek, autorów, ilustratorów i drukarzy.

W antykwariacie przy św. Tomasza 26 planujemy organizację wystaw, spotkań autorskich, dyskusji filozoficznych, pogadanek kolekcjonerskich.

Olga i Łukasz

Suszek Books

ul. św. Tomasza 26

Wtorek - Sobota: 12.00 - 18.00

https://suszekbooks.com/